VİAGRA FAYDALARI

viaggra - VİAGRA FAYDALARI

Sildenafil, sertleşme bozukluğu, pulmoner arteriyal hipertansiyon ve yüksek irtifa pulmoner ödemini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Bu durumları, kan damarlarını gevşeterek tedavi eder. İlacın yan tesirleri baş ağrısı, baş dönmesi, görenık görüş ve düşük kan basıncını (tansiyonu) içerebilir. Kalp hastalığı, karaciğer işlev bozukluğu veya böbrek hasarı olan hastalar ilacı kullanırken dikkatli olmalıdırlar çünkü ciddi yan etkisinde bırakır yaşayabilirler.

Sidenafilin aksiyon mekanizması, genel anlamda hücreler içinde çeşitli reaksiyonları hızlandıran fosfodiesteraz adlı enzimini engellemektir. Bu enzim engellendiğinde niktrik oksit adındaki kimyasal türün seviyeleri artar. Bu kimyasal vücudun çeşitli bölgelerindeki kan damarlarının rahatlamasına destek olur.

Büyük bir ilaç firması sildenafili başlangıçta yüksek tansiyonu tedavi etmek için geliştirdi. İlaç klinik deneylerde test edildiğinde bazı erkek hastalar ilginç bir yan etki bildirdi. Penil ereksiyonların sıklığında ve kuvvetinde artış yaşadılar. Firma, ilacı sertleşme bozukluğu tedavisi olarak test etmeye karar verdi ve nihayetinde o amaçla ünlü bir isimle piyasaya sürdü.

Sildenafilin esas kullanımı sertleşme bozukluğu olan hastaları tedavi etmektir. Erkekler ilacı arzulanan cinsel ilişki zamanından 30 dakika ila 4 saat önce alabilirler. İlaç, penise kan dolaşımını artırarak çalışır.

Sildenafilin başka bir kullanımı pulmoner arteriyal hipertansiyon isminde olan durumla tedavi etmektir. Bu hastalığı olan kişiler akciğerlerde kan dolaşımı eksikliğinden mustaripteriler, bitkinlik ve nefes darlığı benzer biçimde problemler yaşarlar. Bazı hastalarda, ilaç almak akciğerlerin aldığı kan miktarını artırabilir ve hastalar daha azca emareler yaşar. Pulmoner arteriyal hipertansiyonu tedavi etmek için kullanıldığında ilacın marka adı değişmiş olur.

Yakın zamanda, bazı araştırmacılar sildenafilin, yüksek irtifaya çıkan bazı kişilerin akciğerlerinde sıvı toplanmasına neden olan durumdan, yüksek irtifa pulmoner ödemi olan hastaların tedavisinde de etkili olabileceğini ileri sürdüler. Hastalık irtifa hastalığının ciddi bir biçimi olarak düşünülebilir. Farklı araştırmacılar yüksek irtifa pulmoner ödemini tedavi etmek için bu ilacı kullandılar, ayrıca bu durumu önlemek için de ilacı verdiler.